Blog

Oracle Cloud Infrastructure 2024 Generative AI Certified Professional

Chciałbym się podzielić małym osiągnięciem jaki było zdanie przez mnie dzisiaj egzaminu Oracle Cloud Infrastructure 2024 Generative AI Certified Professional. Z pewnością słowo AI jest buzzwordem i pojawia się obecnie w każdym miejscu, niemniej jednak umiejętności jakie zdobyłem ucząc się do tego certyfikatu z pewnością mi się przydadzą, nie tylko pracując w chmurze Oracle. 

Meetup patoarchitekci.io – zamknięcie 3 sezonu

Wczoraj (6 czerwca 2024) uczestniczyłem w niezwykle ciekawym meetupie podcastu „Patoarchitekci”, który zamykał 3 sezon podcastu.
W trakcie spotkania odbyły się 2 ciekawe prelekcje:
– Łukasza na temat LLM okiem Patoarchitekta
– Szymona o IDP

W pierwszej z nich Łukasz mówił o LLM z 3 perspektywach – personalnej, zawodowej i firmowej.
Z kolei Szymon opowiedział o tym, czym jest IDP, z jakich elementów się składa (CI/CD, hosting, standardy, monitoring) i jak to robić (i czego nie robić).

Na sam koniec odbyło się nagranie odcinka podcast z pytaniami na żywo 🙂
Pewnie za kilka dni ukaże się ono w kolejnym odcinku w Twojej aplikacji podcastowej.

Z pewnością warto było się wybrać i posłuchać 🙂

AWS Community Day Poland 2024

11 kwietnia 2024 uczestniczyłem w konferencji AWS Community Day Poland 2024, która była niesamowitą okazji do nauki, spotkania pasjonatów chmury AWS, dyskusji na temat wokół chmury Amazona. Poniżej zamieszczam kilka linków do różnych materiałów z prezentacji, których wysłuchałem:

Więcej informacji można znaleźć na https://sebastianczech.github.io/aws/2024/04/11/aws-community-day.html.

Kubernetes Network Troubleshooting

Analiza problemów sieciowych w Kubernetes nie jest łatwa, ponieważ jest on złożonym systemem rozproszonym. Poniższe artykuły mogą podpowiedzieć sposób w jaki można ją wykonać:

Konfiguracja sieci w Kubernetes z użyciem GitOps

Podejście GitOps w kontekście Kubernetesa jest coraz popularniejsze, lecz skupią się ono głównie wokół aplikacji i usług uruchamianych w K8s. Jeśli szukasz materiałów, pomysłów i przykładów dotyczących konfiguracji sieciowej klastra Kubernetes przygotowanych w oparciu o GitOps, to serdecznie zapraszam do zapoznania się z moim repozytorium na GitHub 🙂