Cloud Native Infrastructure

W ostatnim czasie pojęcia związane z technologiami chmurowymi, aplikacjami Cloud Native czy samymi rozwiązaniami takimi jak Kubernetes to nie tylko buzzword czy temat prezentacji na konferencjach, ale coraz częściej realne projekty i oferty pracy, gdzie te zagadnienia są wymagane. Gdzie zatem szukać najświeższych informacji na ich temat? 

Jednym z podstawowych informacji na temat Cloud Native jest strona fundacji CNCF Cloud Native Landscape Project, na której znajdziemy m.in. świetny diagram CNCF Cloud Native Interactive Landscape przedstawiący różnorodne technologie pogrupowane wg możliwości ich zastosowania. Kolejnym ciekawym źródłem jest projekt CNCF Lanscape na GitHub, gdzie znajdziemy linki do wielu projektów związanych z technologiami chmurowymi. Innym interesującym zasobem jest CNCF CI DASHBOARD, gdzie znajdziemy informacje na temat CI/CD. 

Materiałów na temat chmur oczywiście jest baaaardzo dużo, często dostępnych bezpłatne, ale wyżej wymienione pozwolą odnaleźć się, jeśli dopiero zaczynami przygodę z chmurami i chcemy w jakiś sposób dane rozwiązanie umiejscowić w jakiejś kategorii. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.